Reklama

Niedziela Sandomierska

Uświęcanie siebie i bliźnich

Członkowie róż różańcowych na dniu skupienia

Ks. W. Kania

Członkowie róż różańcowych na dniu skupienia

W parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu odbyły się wielkopostne dni skupienia dla członków róż różańcowych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Motywem przewodnim przeżywanych dni skupienia była Eucharystia. Jak zaznaczał ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca: – W obecnym roku przeżywamy w naszej diecezji Kongres Eucharystyczny, stąd potrzeba mówienia o żywej i prawdziwej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W trakcie spotkania członkowie kół różańcowych uczestniczyli we Mszy św., odprawili Drogę Krzyżową, adorowali Najświętszy Sakrament, ale była również chwila na wspólny śpiew pieśni maryjnych. Rekolekcje czy dni skupienia dla kół różańcowych to uczenie się za przykładem wielkiego czciciela Maryi – św. Ludwika Grignion de Montfort, jak ofiarować Bogu przez Maryję największe dobra naturalne – ciało i zdrowie; jak ofiarować dobra moralne – wszelkie talenty i zdolności, szacunek i zaufanie u bliźnich; jak ofiarować dobra duchowe – czyli modlitwy i dobre uczynki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W diecezji sandomierskiej ponad 40 tys. osób przynależy do Kół Żywego Różańca

Podziel się cytatem

Ten czas to zdobywanie pewności, że oddać wszystko, co człowieka stanowi, to pierwszy warunek przyjaźni, to podstawa miłości. Dni skupienia to również uświadomienie sobie zadania, jakie stawia przed swymi czcicielami Maryja, która nie chce, aby pozostawali niemymi, głuchymi i ślepymi. Nie żąda nadzwyczajnych ofiar jak od wielkich świętych – biczowania, surowych pokut, choć zdarza się, że o takie prosi. Matka Jezusa i Matka wszystkich ludzi stawia zadanie uświęcania siebie i bliźnich przez codzienną modlitwę na różańcu.

Reklama

W diecezji sandomierskiej do Kół Żywego Różańca przynależy ponad 40 tys. członków, którzy każdego dnia odmawiają Różaniec. Jak mówił ks. Łyko: – Koła Żywego Różańca to formacja typowo modlitewna. Członkowie wspólnot różańcowych to ludzie, na których parafia, a nawet cały Kościół, może liczyć. Myślę nie tylko o Kościele pielgrzymującym na ziemi, ale także o tym, który przechodzi czas oczyszczenia w wieczności. Jak powiedziałem, członkowie wspólnoty różańcowej bardzo często aktywnie uczestniczą w życiu parafii. Organizują spotkania z okazji jubileuszów, imienin, rocznic, dbają o kapliczki, ozdabiają figury w pobliżu ich miejsca zamieszkania, spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. odprawianej w ich intencji oraz na zmianach tajemnic.

O skuteczności modlitwy różańcowej nie potrzeba nikogo przekonywać. Ona pobudza ludzkie serca, porusza sumienia, a ostatecznie otwiera bramy nieba. Maryja szczególnie otacza opieką tych, którzy przez Różaniec okazują Jej swoją miłość. „Módlcie się na różańcu” – to nie słowa księdza czy innej osoby, to wezwanie, niemal błaganie Maryi w tylu sanktuariach i miejscach objawień maryjnych. Sama, trzymając w ręku różaniec, prosi o tę modlitwę. Jakby prosiła: „Jeśli nie możesz odmówić jednej części dziennie, to przynajmniej nie zapomnij o jednej tajemnicy. Bądź wytrwałym apostołem mojej miłości”.

Podziel się:

Oceń:

2020-03-18 11:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: ocalenie rodziny to ratowanie świata

Maciej Orman/Niedziela

– Pan jest z nami, aby nam pomagać i nam błogosławić – powiedział abp Wacław Depo 29 stycznia w DOM-u Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. dla uczestników corocznych rekolekcji duszpasterstwa rodzin i wręczył misje doradcom życia rodzinnego w archidiecezji częstochowskiej na kolejny rok ich posługi.

Więcej ...

Św. Józef - Rzemieślnik

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ewangeliści określili zawód, jaki wykonywał św. Józef, słowem oznaczającym w tamtych czasach rzemieślnika, który był jednocześnie cieślą, stolarzem, bednarzem - zajmował się wszystkimi pracami związanymi z obróbką drewna: zarówno wykonywaniem domowych sprzętów, jak i pracami ciesielskimi.

Więcej ...

Czym się zajmuje Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE)?

2024-05-02 19:53

pixabay.com

Rozszerzanie Unii Europejskiej, protesty rolników, aborcja, migracja i prawo azylowe, kryzys energetyczny, wojna w Ukrainie i na Bliskim Wchodzie, wolność religijna, pandemia COVID-19 i odbudowa po niej - to niektóre ze spraw, którymi w ostatnim czasie zajmowała się Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone i...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone i...

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku