Reklama

Niedziela Wrocławska

Podejmij wyzwanie!

Marta Wilczyńska

Nigdy nie jest za późno, żeby wyruszyć w drogę. Poniżej kilka informacji i praktycznych uwag na temat przygotowania się do rekolekcji w drodze.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Co zrobić, by wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę?

W pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić warunki uczestnictwa. Należy zapisać się w swojej parafii lub w trakcie pielgrzymki w informacji (przy zapisach trzeba wybrać grupę i dokładnie zaznaczyć na załączonej liście). Podczas wędrówki przestrzega się picia alkoholu i palenia tytoniu. Ważne jest, aby wypełniać polecenia brata przewodnika i jego współpracowników. Należy przyjmować w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania (m.in. zadbanie o skromny strój). Istotne jest, aby używać telefonów komórkowych tylko na postojach i noclegach. Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim. Bagaże (koniecznie podpisane z adresem i numerem grupy) oddajemy w miejscach i terminie ustalonym indywidualnie dla każdej grupy z księdzem przewodnikiem przy zapisach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Co zabrać ze sobą?
Decydując się na wędrowanie, należy się solidnie przygotować. Przede wszystkim trzeba zabrać ze sobą bagaż podręczny, np. mały plecak. To w nim przechowujemy dokumenty osobiste, pieniądze, różaniec, kubek, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy (najlepiej jasne), chusteczki nawilżające, krem z filtrem, a także warto zabrać ze sobą małą karimatę lub coś do siedzenia podczas postojów. Drugim równie ważnym bagażem jest torba turystyczna, która będzie przewożona samochodem z jednego noclegu na następny. Należy do niej zapakować, m.in. sprzęt biwakowy (namiot, śpiwór, materac, menażka, kubek oraz sztućce - ze względu bezpieczeństwa nie zabieramy butli gazowych), ubranie (bawełniana bielizna osobista, ok. 10 par skarpetek, koszulki, krótkie spodenki, dres, ciepły sweter, a także 2 pary wygodnych butów), przybory higieniczne (środki higieny osobistej, dwa ręczniki, niewielka miska do mycia się oraz papier toaletowy), leki (lekarstwa, które przyjmujemy stale, 2 szt bandażu elastycznego, plastry na pęcherze, oraz żele na stawy). Warto zabrać ze sobą także latarkę, spray przeciw komarom, igłę z nitką, długopis i kartki (do spisywania intencji różańca), talk do stóp oraz worki na śmieci. Wszystkie te rzeczy trzeba zapakować osobno w worki foliowe, aby chronić je przed deszczem. Należy pamiętać, by bagaż, który przewożony będzie samochodem, był oznaczony w widocznym miejscu numerem grupy. Nie wolno wiązać bagaży sznurkami, gdyż utrudnia to zapakowanie ich do samochodu, nie należy także umieszczać w nich niebezpiecznych, ostrych i szklanych przedmiotów.
Pamiętajmy o wyżywieniu, które zabieramy we własnym zakresie. Istnieją odpowiednie służby, które zaopatrują pielgrzymów w najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, m.in. chleb i napoje. Asortyment ten jest dowożony na każdy postój i miejsce noclegu.

Zapisy na pielgrzymkę
prowadzone są zasadniczo do 2 sierpnia, czyli do momentu wyruszenia grup. Do pątników można jednak dołączyć również na trasie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl oraz na profilu Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę na Facebook’u.

Podziel się:

Oceń:

2013-07-24 09:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prezydent na Jasnej Górze

Jakub Szymczyk/KPRP

Na wieczorną modlitwę Apelu Jasnogórskiego w poniedziałek przybył prezydent Andrzej Duda – wynika z transmisji na stronach częstochowskiego sanktuarium.

Więcej ...

Beatyfikacja ks. Stanisława Streicha w sobotę w Poznaniu: Świadek wiary

2025-05-22 07:22
Ks. Stanisław Kostka Streich

Vatican Media

Ks. Stanisław Kostka Streich

Wynoszony na ołtarze kapłan zginął za wiarę z rąk działacza komunistycznego w 1938 roku. „Dziś potrzebujemy świadków wiary. Ksiądz Stanisław Streich był takim świadkiem, który właśnie zostaje beatyfikowany” – powiedział abp Zbigniew Zieliński, metropolita poznański, zapraszając wszystkich wiernych i osób życzliwych Kościołowi do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu w Poznaniu.

Więcej ...

Rozważania bp. Andrzeja Przybylskiego: Szósta Niedziela Wielkanocna

2025-05-23 12:38

Karol Porwich/Niedziela

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Trybunał Konstytucyjny: Przepisy dot. religii w szkołach...

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny: Przepisy dot. religii w szkołach...

Czy niebo istnieje naprawdę? Śledztwo dziennikarskie...

Wiara

Czy niebo istnieje naprawdę? Śledztwo dziennikarskie...

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii słyszymy, jak Jezus...

Wiara

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii słyszymy, jak Jezus...

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Kościół

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Kościół

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Wiadomości

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które...

Kościół

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które...