Kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, rozdał w piątek 25 kwietnia tysiące różańców osobom ubogim w Rzymie. To gest wykonany w duchu Papieża Franciszka, który nigdy nie zapominał przekazywać różańców osobom spotkanym.
Różańce rozdawano w Watykanie i Rzymie. Przekazywał dziś osobiście kardynał Krajewski, a także przekazano je za pośrednictwem noclegowni, domów opieki dla ubogich.
Odbyło się to w duchu Franciszka i jest to także niejako ostatni sygnał i znak od Ojca Świętego, który przez cały swój pontyfikat nieustannie poszukiwał ludzi odrzuconych przez współczesny świat i zwracał uwagę oczu świata na ubogich, bezdomnych, marginalizowanych.
Włochy: kard. Krajewski otworzył schronisko dla kobiet - ofiar handlu ludźmi i przemocy
Benedetta Capelli, Tomasz Zielenkiewicz/KAI
Vatican Media
„Dom Miłosierdzia Świętego Józefa” w Melissano, w prowincji Lecce.
Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski otworzył schronisko dla kobiet - ofiar handlu ludźmi i przemocy - w Domu Miłosierdzia św. Józefa w Melissano, w prowincji Lecce.
Rozważania na niedzielę ks. Mariusza Rosika: Bóg w dom – pokój w dom
2025-06-30 14:05
Ks. Mariusz Rosik
meczennicy.franciszkanie.pl
Wysyłając swych uczniów na misje, Jezus daje im szczegółowe wskazania, jak powinni postępować. Właśnie w ramach tzw. Mowy Misyjnej pojawia się nakaz: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, mówcie: Pokój temu domowi” (Łk 10,5). Jaką treść podsuwał Jezus pod pojęcie „pokoju”? Zapewne w Ewangelii pisanej po grecku dopatrywać się można tu nie tylko myśli judaistycznej, a więc środowiska życia Jezusa, ale także konotacji greckich, a może nawet rzymskich.
Ojciec Święty skierował krótkie przesłanie z okazji 3. rocznicy powstania „L’Osservatore di Strada”, dodatku do watykańskiego dziennika, który jest redagowany przy współudziale ludzi ubogich i bezdomnych. „Wasza praca jest ważna, ponieważ pomaga nam pamiętać, że świat należy postrzegać również z perspektywy ulicy” - napisał Leon XIV.