Reklama

Rodzina

Przyjaciele Karty Dużej Rodziny spotkają się w Krakowie

BOŻENA SZTAJNER

Ponad 600 uczestników, trzy sesje plenarne, strefa partnera, rodzica i malucha. Duże rodziny, przedstawiciele administracji publicznej, samorządy, biznes i związki branżowe 20 października spotkają się w Krakowie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ponad 600 osób będzie debatowało o wyzwaniach i perspektywach projektu Karty Dużej Rodziny. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami z firm – partnerów Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, związków promujących ideę odpowiedzialnego biznesu, a także podyskutować o wyzwaniach i korzyściach z wprowadzania lokalnych zniżek dla rodzin.

W spotkaniu udział weźmie minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, prezes Związku Dużych Rodzin 3+ Joanna Krupska oraz zastępca prezydenta Lublina Monika Lipińska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Od startu ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny mija 5 miesięcy. Spotykamy się w Krakowie, aby z rodzinami wielodzietnymi, samorządowcami i biznesem podsumować, jak działa program i wspólnie zastanowić się, co możemy zrobić, aby jeszcze lepiej odpowiadać na wyzwania, z którymi przyjdzie nam się w najbliższym czasie mierzyć - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Poza udziałem w panelach dyskusyjnych uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Partnerów Karty Dużej Rodziny, atrakcjami przygotowanymi dla dzieci i rodziców, a także z wystawą prac dzieci.

Podczas spotkania zostaną również wręczone nagrody dla samorządów, które wprowadziły własne, lokalne udogodnienia dla dużych rodzin, a także dla wybranych firm.

- Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" ustanowił nagrodę, której patronuje Minister Pracy i Polityki Społecznej, w kategorii "Gmina", Powiat", "Województwo" lub "Miasto Przyjazne Dużym Rodzinom" oraz "Firma Przyjazna Dużej Rodzinie". Podczas Konferencji zostaną wyróżnione Samorządy i Firmy, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju Kart Dużej Rodziny w Polsce lub wprowadziły pionierskie rozwiązania w tej dziedzinie – mówi Joann Krupska, prezes związku.

Do tej pory do programu włączyły się m.in. banki PKO BP i BOŚ, sieć PLAY, księgarnie Świat Książki i Bonito, kina Helios, supermarkety Alma oraz Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl. Program Karty Dużej Rodziny wspiera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Reklama

- Społeczna odpowiedzialność biznesu to filozofia zarządzania, w której biznes bierze odpowiedzialność za swój wpływ na otoczenie, więc stara się pomagać w rozwiązywaniu problemów społecznych i podejmuje wyzwania środowiskowe. Kwestie demograficzne to wyzwanie nie tylko dla rządu, ale również dla firm. Firmy, które myślą odpowiedzialnie o przyszłości swoich pracowników i pracowniczek, i klientów mogą wesprzeć Kartę Dużej Rodziny - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki.

Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat może z niej skorzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Organizatorami konferencji są: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Związek Dużych Rodzin 3+, Miasto Kraków, Forum Samorządowe na rzecz Dużych Rodzin.

Partnerem konferencji jest Ambasador Karty Dużej Rodziny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podziel się:

Oceń:

2014-10-13 16:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Synod biskupów – pierwszy tydzień

Włodzimierz Rędzioch

Potrzeba języka, który „sprzyjałby dialogowi z naszymi współczesnymi”, krytyka „zbyt europejskiej” wizji kryzysu rodziny i propozycja zwrócenia większej uwagi na migrantów, a jednocześnie mocne podkreślanie nierozerwalności małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety – to tylko niektóre tematy i zagadnienia poruszane w czasie pierwszego tygodnia prac XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Bp Stułkowski: pomnik może być kartką wyrwaną z podręcznika historii

2024-05-06 16:48
Bp Szymon Stułkowski

Karol Porwich/Niedziela

Bp Szymon Stułkowski

O tym, że pomnik, na którym uwiecznia się bohaterów z polskiej historii, może być „kartką wyrwaną z podręcznika” i że trzeba troszczyć się o swoje korzenie - powiedział bp Szymon Stułkowski podczas Mszy św. w katedrze w intencji powstańców z 1863 roku. Po Mszy św. poświęcił obelisk dedykowany dowódcom Powstania Styczniowego na ziemi płockiej. Powstał on przy katedrze z inicjatywy Stowarzyszenia Historycznego im. 11. Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?