Reklama

Głos z Torunia

W niewoli Maryi

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie ulegajmy duchowemu osieroceniu – mamy Matkę! – mówił w Rzymie 1 stycznia papież Franciszek. Tego również dnia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zaczęła działać strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl, czyli, jak mówi jej założyciel i pomysłodawca ks. Michał Rogoziński, wikariusz parafii pw. św. Tomasza Apostoła i sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lubawskim – Portal prowadzonych przez Maryję. Wyjaśnia, że ewangelizacyjna strona założona została z potrzeby serca, po rekolekcjach kapłańskich, którym przewodniczył ks. Piotr Glas, znany w Polsce i Wielkiej Brytanii rekolekcjonista i egzorcysta. – W swoim przepowiadaniu ks. Piotr wiele miejsca poświęcił Maryi i oddaniu się Jej w niewolę wg „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignone de Montfort – mówi ks. Michał i dodaje: – Chcemy więc podążać za Maryją! Nie chcemy Jej wyprzedzać, ani sami wskazywać drogi. Chcemy dać się Jej prowadzić. Dokąd? Raczej do Kogo – do Jej Syna, Chrystusa.

Rok 2017 obfituje w rocznice maryjne, m.in. 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie Jej objawień w Fatimie, więc i ta inicjatywa szczególnie wpisuje się w jubileuszowy rok maryjny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zawierzyć Maryi

Podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 24 z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. ks. Michał oddał się w niewolę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zawierzył swoje życie Chrystusowi przez Maryję. Akt ten poprzedziło 33-dniowe przygotowanie, czyli 12-dniowy okres „Wyrzeczenia się świata” oraz tygodniowe poznawanie samego siebie, Najświętszej Dziewicy i Jezusa Chrystusa. W instrukcji na dni przygotowań do aktu konsekracji Maryi czytamy: Znajdź chwilę w ciągu dnia, kiedy nikt ci nie będzie przeszkadzał. Wycisz się. Pobożnie uczyń znak krzyża. Pomódl się do Ducha Świętego, aby przeprowadził cię przez tę modlitwę i odsunął rozproszenia. Przeczytaj rozważanie przygotowane na konkretny dzień. Staraj się je przemyśleć. Jeśli ci to pomoże, to podkreśl w tekście to, co cię szczególnie porusza (dlatego warto wydrukować sobie wcześniej tekst). Możesz również zrobić notatki, powziąć jakieś postanowienie. Przejdź do modlitw przygotowanych na konkretny etap. Trwaj jeszcze przez chwilę w skupieniu, uwielbiaj Boga. W ciągu dnia wracaj myślami do przeczytanego rozważania.

Reklama

– Podążając za Chrystusem, potrzebujemy drogowskazów. Najlepszym z nich jest właśnie Maryja. Pan Jezus pragnie przez Nią działać w naszym życiu i udzielać nam mnogości swoich łask – podkreśla ks. Rogoziński. Na stronie można wysłuchać konferencji wprowadzających w tematykę niewoli Maryi oraz przejść okres przygotowania się do oddania swojego życia Matce Bożej. Są również przydatne informacje oraz artykuły podejmujące temat niewolnictwa maryjnego i jego propagatora św. Ludwika de Montfort.

– Zapraszam ciebie do niezwykłej przygody, jaką przeżyjesz, zawierzając swoje życie Chrystusowi poprzez Maryję. Doświadczmy na co dzień prowadzenia przez Matkę Bożą. Przekonajmy się, że jest to najlepsza inwestycja na życie wieczne! – zachęca ks. Michał.

Rekolekcje na początek

Szczególną okazją do poznania idei niewoli Maryjnej będą 33-dniowe rekolekcje prowadzone w Nowym Mieście Lubawskim przez ks. Michała Rogozińskiego. Rozpoczną się 20 lutego, a zakończą 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, aktem zawierzenia Matce Bożej wg traktatu św. Ludwika. Kto nie będzie mógł w nich osobiście uczestniczyć, zapraszamy na stronę internetową www.niewolnicymaryi.pl. Niebawem będzie również jej wersja na tablety i smartfony.p>Niech św. Jan Paweł II i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, którzy oddali swoje życie w niewolę Maryi, wskazują nam drogi do Chrystusa poprzez Jego Matkę. Niech Maryja, której oddamy się dobrowolnie w niewolę, obudzi nas do wiary, abyśmy byli świadkami, odważnie szli i głosili Chrystusa.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2017-01-18 14:09

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Św. Weronika Giuliani: Najświętsza Maryja Panna była dla niej „drogą Mamą”, „Matką miłości”

pl.wikipedia.org

Obszerne fragmenty dziennika jednej z największych mistyczek i stygmatyczek Kościoła, tym razem dotyczące jej relacji z Maryją. Książka „Święta Weronika Giuliani. Pisma Maryja” to owoc pracy s. Judyty Katarzyny Woźniak OSCCap oraz s. Zuzanny Rejmak OSCCap.

Więcej ...

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

2024-05-02 20:31

Mat.prasowy

To jest wręcz szalone że współczucie i empatia mogą zmienić świat szybciej niż konflikty i przemoc. Każdego dnia doświadczamy sytuacji, które testują naszą wrażliwość - naszą miłość do siebie samego do bliźnich i oczywiście do Boga.

Więcej ...

Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki stolicy - 11 maja

2024-05-05 08:38

Magdalena Wojtak

Kult wizerunku Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki stolicy, sięga 1652 r. Wiąże się z uratowaniem miasta przed zarazą. Po raz pierwszy nazwano wówczas Maryję "Strażniczką Polski". Centralne uroczystości odbędą się 11 maja w prowadzonym przez jezuitów sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Wiara

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki...

Wiara

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...