Reklama

Wiadomości

Drogowskazy

I znów cała Europa się boi

Niedziela Ogólnopolska 23/2017, str. 3

zoliborz.policja.waw.p

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kolejnym straszliwym zamachu, tym razem w Manchesterze w Anglii, zginęly 22 osoby, w tym małżeństwo z Polski, wiele dzieci, jest ogromna liczba rannych. Wszystko to budzi przerażenie i grozę. Pytamy: co mamy robić? Unia Europejska uporczywie trwa przy pewnych ideologicznych zarządzeniach, jakby nie dostrzegając zagrożeń. Tymczasem giną niewinni ludzie, chcący normalnie żyć i pracować, wychowywać dzieci. Spokojna dotychczas Europa stała się dziś niebezpiecznym miejscem do życia, w krajach, które przyjęły większą liczbę migrantów, rodzice boją się posyłać dzieci do szkoły, iść na zakupy, uczestniczyć w życiu kulturalnym. Kapłani sprawujący liturgię obawiają się napadów lub krwawych zamachów.

Reklama

Ale też zauważamy, że Europa, która ogniskuje się UE, obarczona jest jakąś silną alergią w stosunku do chrześcijaństwa, niechęcią, a wręcz nienawiścią do krzyża, do Ewangelii, do Kościoła i jego nauki. W ciągu ostatnich dziesięcioleci wielu Europejczyków uległo podszeptom masonerii, neomarksistów, dali się ogarnąć hedonizmowi. Może trzeba przypomnieć czasy I i II wojny światowej, kiedy to podobne bezbożne systemy opanowały Europę: system bolszewicki, który w 1917 r. rozpoczął krwawą tzw. czerwoną rewolucję, a potem nazistowski, który w postaci partii faszystowskich opanował Niemcy i Włochy oraz podporządkował ,sobie inne kraje. Wymyślono nową wizję człowieka, pozbawioną treści ewangelicznych i chrześcijańskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Trzeba dzisiaj jasno powiedzieć, że za tragedię tych czasów odpowiedzialni są ci, którzy odrzucili Boga, nie tylko filozofowie i politycy tych ateistycznych systemów, ale także zwykli ludzie, którzy ich wybrali. Choć Kościół wypowiadał swoje zdanie w tej sprawie, nie został wysłuchany. Ale już po II wojnie światowej znaleźli się wspaniali politycy, tacy jak Alcide de Gasperi, Robert Schuman, Konrad Adenauer i inni, którzy postanowili zbudować życie w zrujnowanej Europie na trwałych podstawach, a takie dawało zawsze chrześcijaństwo. Niestety, po rewolucji kulturalnej w 1968 r. we Francji doszło do pokaźnego uderzenia w wartości chrześcijańskie, w chrześcijańska moralność i Europejczycy zamiast słuchać prawych polityków, poszli w kierunku komunisty Spinellego, któremu zresztą nie tak dawno składali kwiaty przedstawiciele obecnej UE. Dzisiejsza Unia także ukierunkowuje się przeciw Chrystusowi, hołdując bałwochwalczemu kapitalizmowi i nowym ideologiom, nawet takim, które są sprzeczne z rozumem, jak p. ideologia gender. O kierunku życia Europejczyków decydują ogromne pieniądze magnatów finansowych, uchodzących za wielkich filantropów. Dobrze, że znamy w Polsce pojęcie tzw. poprawności politycznej. Dziś taki gorset życia tak jakby Boga nie było, próbuje się narzucić krajom UE. Widzimy zatem bezpardonowy atak ze strony UE przeciwko Polsce i Węgrom, bo te kraje ośmielają się sprzeciwić decyzjom unijnym, a wtórują jej organizacje i partie polityczne powiązane z zachodnimi prądami ateistycznymi i liberalnymi.

Wszyscy jesteśmy stworzeni do wolności. Nasza niepodległość została okupiona męczeńską krwią męczeńską tak wielu rodaków. Zwłaszcza my, Polacy, oraz narody, które tak jak my czują jeszcze na sobie ciężar buta nieprzyjaznej obywatelowi władzy, nie możemy pozwolić na kolejne zniewolenie. Tym bardziej powinniśmy dostrzegać myślenie i intencje pasterzy Kościoła. Posłuchajmy też biskupów Bliskiego Wschodu czy Afryki, którym zależy, żeby ich wierni mogli budować swoje życie na swojej ziemi. Tak ogromne wymieszanie kulturowe, a także obecność różnych ekstremistów islamskich, nie jest dla chrześcijańskiej niejako ze swej natury Europy dobre i może prowadzić do tragedii.

Ruch „Europa Christi”, który powstał w Częstochowie, pragnie uświadomić Europejczykom ich nasze chrześcijańskie korzenie, które są dla nas motorem prawdziwego wzrostu cywilizacyjnego. Trzeba nam przypominać słowa kard. Wyszyńskiego wypowiedziane na Jasnej Górze: „Krzyż się nie chwieje, to świat się chwieje”.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2017-05-31 10:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Afganistan/ 33 osoby zginęły w ataku na meczet na północy kraju

PAP/STR

Do 33 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowej eksplozji w mieście Emam Saheb w prowincji Kunduz na północy Afganistanu - poinformowały talibskie władze. Celem zamachu był meczet oraz przylegająca do niego szkoła religijna.

Więcej ...

Tylko wzajemna miłość może uwiarygadniać w tym świecie bycie uczniem Chrystusa

2025-04-18 15:18

Adobe Stock

Rozważanie do Ewangelii J 13, 31-33a.34-35

Więcej ...

Papież: przez Maryję błagamy o dar pokoju

2025-05-18 12:37

Vatican Media

„Trwając w radości wiary i w komunii, nie możemy zapominać o braciach i siostrach, którzy cierpią z powodu wojen” – mówił Leon XIV przed modlitwą Regina Caeli. Było to zwieńczenie Mszy świętej inaugurującej pontyfikat nowego Papieża. Ojciec Święty wyraził wdzięczność oficjalnym delegacjom, przedstawicielom Kościołów i wspólnot oraz pielgrzymom przybyłym na uroczyste rozpoczęcie jego posługi Piotrowej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Warszawa: duchowny zawieszony po zarzutach dotyczących...

Kościół

Warszawa: duchowny zawieszony po zarzutach dotyczących...

Panie! Spraw, aby moja wiara przynosiła obfite owoce!

Wiara

Panie! Spraw, aby moja wiara przynosiła obfite owoce!

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Osobisty trener kardynała Prevosta:

Leon XIV

Osobisty trener kardynała Prevosta: "W siłowni nikt nie...

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Leon XIV

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Papież ponownie otworzył apartament w Pałacu Apostolskim

Leon XIV

Papież ponownie otworzył apartament w Pałacu Apostolskim

Policja: 11-letnia Patrycja została odnaleziona; Child...

Wiadomości

Policja: 11-letnia Patrycja została odnaleziona; Child...