Reklama

Polska

Poznali się na Mszy dla singli, powiedzieli sobie "tak"

W Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie podejmowanych jest wiele inicjatyw, odpowiadających na aktualne potrzeby wiernych. Jedną z nich są Msze dla singli. W sobotę 2 stycznia pierwsza para, która poznała się przed rokiem na takim spotkaniu powiedziała sobie uroczyste „tak”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ona ma na imię Jola. On Wojtek. Spotkali się na pierwszej Mszy dla singli w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia w styczniu 2015 r. Wtedy po raz pierwszy ze sobą rozmawiali.

Szybko zaczęli być parą, a w sobotę, 2 stycznia, każde z nich wypowiedziało przed Bogiem i Kościołem słowa: „Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę, aż do śmierci”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Jesteśmy przykładem tego, że jak prosi się Boga i ufa Mu bezgranicznie, to On nam błogosławi” – powiedziała Jola, która od wielu lat modliła się o spotkanie na swojej drodze mężczyzny, z którym założy katolicką rodzinę. Dla Wojtka było oczywistym, że jeśli szukać żony, to tylko w środowisku ludzi żyjących zasadami wynikającymi z wiary katolickiej. To pragnienie spełniło się dzięki comiesięcznym spotkaniom organizowanym w ramach duszpasterstwa osób stanu wolnego, działającego przy Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie.

„Jak powiem na najbliższym spotkaniu dla singli, że na pierwszej Mszy siedliście obok siebie i wtedy wszystko się zaczęło, to od razu wszyscy zaczną się rozglądać i może być ciekawie” – mówił z uśmiechem ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego.

Duszpasterstwo osób stanu wolnego zainaugurowało swoją działalność przed rokiem. Wszystko zaczęło się od jednej osoby. Już od dłuższego czasu kiełkowała w jej głowie myśl, by zorganizować w Częstochowie miejsce, gdzie będzie można spotkać ludzi, którym doskwiera brak osoby, z którą można iść przez życie. Okazało się, że spotkanie kogoś, z kim można budować wspólną przyszłość nie jest łatwe.

Pojawił się problem znalezienia księdza, który odpowie pozytywnie na potrzebę wspólnej modlitwy w tej intencji i parafii, gdzie będzie można się spotykać. Pierwsze propozycje okazały się jak najbardziej trafne. Ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, zgodził się objąć duchową opieką tych, którzy będą przychodzić na spotkania oraz otworzył przed nimi drzwi pomieszczeń parafialnych. Efekt zaskoczył wszystkich. Na pierwszej Mszy, która odbyła się 31 stycznia 2015 r. było prawie 100 osób. Pokazało to, że ludzie potrzebują tego rodzaju spotkań.

Reklama

- Założenie było takie, by grupa nie była kojarzona z biurem matrymonialnym. Comiesięczne Msze mają być okazją do wspólnej modlitwy, spotkania się, rozmów, a także angażowania się w różne inicjatywy. I tak: razem bawiliśmy się na balu karnawałowy, uczestniczyliśmy w kursie tańca, byliśmy na wycieczce pieszej, rowerowej i na spływie kajakowym. Nie zabrakło także wędrowania po polskich górach, wyjazdu rekolekcyjnego i okazji do jeszcze głębszego przyjrzenia samemu się sobie, co dzieje się np. podczas warsztatów rozwojowych czy spotkań w ramach programu „12 kroków ku pełni życia" - wyjaśniają organizatorzy.

Spotkania dla osób stanu wolnego (rozumianego zgodnie z nauką Kościoła katolickiego) odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie przy ul. o. Kordeckiego 49. Rozpoczynają się Mszą św. o godz.18.00.

Podziel się:

Oceń:

2016-01-03 12:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Podstawy do stwierdzenia, że ślub był nieważny

Niedziela Ogólnopolska 10/2021, str. 59

Adobe.Stock

Więcej ...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z udziałem katolickego księdza

2024-05-20 11:25

Fot. You Tube / Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

W warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej „pobłogosławiono” 10 par LGBT+. W wydarzeniu, oprócz duchownych ewangelickich (w tym ewangelicko-augsburskiej pastor Haliny Radacz) uczestniczył… katolicki kapłan, ks. dr hab. Adam Świerżyński, były prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, profesor UKSW. W parafii ewangelicko-reformowanej „nabożeństwo” odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT). Na ołtarzu leżała tęczowa flaga, było kazanie, czytania, pieśni. Oprócz warszawskiego kościoła kalwińskiego, organizatorem była… Fundacja Wiara i Tęcza - ta sama, która chciała „edukować” Kościół na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Mamy więc do czynienia z pewnym zawłaszczaniem przestrzeni sacrum i znaczną nadinterpretacją „Fiducia supplicans” - co podaje portal wpolityce.pl.

Więcej ...

Archidiecezja warszawska: Pierwsza parafia, której patronuje bł. Stefan Wyszyński

2024-05-24 09:30

Karol Porwich/Niedziela

Pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach będzie ks. Tomasz Paśko.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Warszawa: Zofia Czekalska

Wiadomości

Warszawa: Zofia Czekalska "Sosenka" spoczęła na...

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Watykan: Polski ksiądz zastrzelony przez...

Kościół

Watykan: Polski ksiądz zastrzelony przez...

Kraków: Aktorka Anna Dymna zostanie honorową obywatelką...

Wiadomości

Kraków: Aktorka Anna Dymna zostanie honorową obywatelką...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...