Reklama

Niedziela Częstochowska

22. Archidiecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo w „Niedzieli”

Kuźnia talentów

Bożena Sztajner/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O tym, że życie jest jak gra w szachy, mogli przekonać się uczestnicy 22. Archidiecezjalnego Turnieju Szachowego o Puchar Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo, który został rozegrany 16 stycznia w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo i posła RP Andrzeja Gawrona.

W turnieju adresowanym dla dzieci i młodzieży do lat 19, rozegranym w systemie szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym, zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, wzięło udział 63 zawodników z Częstochowy, Lelowa, Wielunia, Radomska, Kłobucka, Białej, Koszęcinia, Chorzowa. Wspólne zgodne współdziałanie społeczności szkolnych, Akcji Katolickiej, Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Fundacji „Niedziela” Instytut Mediów, pasjonatów szachów pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo i posła RP Andrzeja Gawrona doprowadziło do tego, że ten turniej szachowy jest już z tradycjami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prowadził go Michał Wejsig, sędzia klasy międzynarodowej. Stąd więc Artur Dąbrowski, prezes DIAK podkreśla: – Znaczenie turnieju wnosiło, gdy został on przeniesiony ze szkoły do „Niedzieli”, a jego celem jest przede wszystkim integracja rodziny. – Uczymy się wspólnie spędzać wolny czas, uczymy się kreatywnego myślenia, uczymy się właściwej reakcji na niepowodzenia i wytrwałości w działaniu – wyjaśnia. Ten 22. turniej wpisuje się w program edukacji rządu, przyczyniamy się także do promocji tego, co jest dobre w przestrzeni społecznej, kulturowej czy edukacyjnej. Zawodowców, rodziców i wychowawców powitali: ks. Jacek Molka w imieniu Lidii Dudkiewicz, redaktor naczelnej „Niedzieli”, oraz dr Artur Dąbrowski, prezes DIAK.

Reklama

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz zdjęcia: Turniej szachowy w Niedzieli

Oficjalne wyniki turnieju ogłosił Michał Wejsig i tak puchary Metropolity Częstochowskiego zdobywali: I miejsce – Stanisław Burdzicki i Kamil Szczerbak, II miejsce – Michał Strugacz, III miejsce – Jan Burdzicki. Firma Pat5 nagrodziła: najmłodszą uczestniczkę ¬– Małgorzatę Motyl, najmłodszego zawodnika – Bartosza Rzepkę, najstarszego – Piotra Radkowskiego, najlepszą zawodniczkę – Annę Kołodziejczyk, najlepszego gracza – Jana Burdzickiego. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali miniaturę pucharu, a także „Moje Pismo Tęcza”. Dziękując uczniom i ich rodzicom, red. Lidia Dudkiewicz powiedziała: – Gratuluję wszystkim bardzo serdecznie i uważamy, że wszyscy są zwycięzcami, skoro podjęli trud i uczestniczyli w turnieju.

Kuźnią talentów natomiast nazywa turniej szachowy Wiesław Goliszek, instruktor szachów prowadzący zajęcia w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Częstochowie, Sokrates Częstochowa, Prywatnej Lingwistycznej Szkole Podstawowej w Częstochowie. Przypomina on, że w tym turnieju narodziły się takie talenty, jak arcymistrzowie Polski Mateusz Bartel czy Krzysztof Bulski. Wraz z Adamem Pfrangerem, instruktorem w przedszkolach, uważa, że te zawody pokazują, co należy doskonalić, bowiem w turnieju uczestniczą uczniowie uczący się gry w szachy w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Podziel się:

Oceń:

2017-01-16 18:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

Dgłodowska/pixabay.com

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Więcej ...

Nowe normy dotyczące domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych

2024-05-17 13:15

Od „nihil obstat” po opinię negatywną – zatwierdzony przez Papieża dokument Dykasterii Nauki Wiary zawiera 6 różnych ocen w rozeznawaniu przypadków. Zasadniczo ani biskup, ani Stolica Apostolska nie będą się wypowiadać w sprawie orzeczenia o nadprzyrodzonym charakterze danego zjawiska, a ograniczą się do zezwolenia na kult i pielgrzymki oraz ich promowania.

Więcej ...

Historia powołania. Znajomy w seminarium, Jezus na krzyżu i… Jan Paweł II

2024-05-18 10:30

archwium s. Joanny Cybułki

Chciałam wiedzieć, co ze sobą zrobić, ale… żeby to było na zawsze! Szukałam swojego miejsca. Czułam pewnego rodzaju niepokój – tak o początkach swojego powołania opowiedziała portalowi Polskifr.fr s. Joanna Cybułka z Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego. Ważną rolę w jej powołaniu odegrał św. Jan Paweł II, który przyszedł na świat dokładnie 104 lata temu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Święty od trudnych spraw

Niedziela w Warszawie

Święty od trudnych spraw

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Wiara

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli