Mamy medal!

youtube.com

Polscy siatkarze pokonali Francję w meczu o 3. miejsce w Mistrzostwach Europy.

Mimo zwycięstwa 3:0 naszej reprezentacji mecz był bardzo zacięty. Przez większą jego cześć walka toczyła się punkt za punkt. Nasi siatkarze prezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wrócił spokój w grze oraz skuteczność w ataku i bloku, które mocno szwankowały podczas przegranego półfinału ze Słowenią.

W pierwszym secie, Polacy wyszli na prowadzenie w końcówce seta by pokonać Trójkolorowych do 24.

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy. Nasi gracze w środkowej części partii odzyskali prowadzenie i zwyciężyli do 22.

W ostatnim secie wypracowaliśmy od początku kilkupunktową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca, wygrywając ostatecznie po asie serwisowym Muzaja do 21.

2019-09-28 19:35

ME siatkarzy - Polska w finale po wygranej ze Słowenią 3:1

PAP/DOMENICO CIPPITELLI

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała w Rzymie ze Słowenią 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) w półfinale mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zagrają w finale tej imprezy po raz pierwszy od 2009 roku, gdy wywalczyli jedyny w historii złoty medal.