Reklama

Niedziela w Warszawie

Pomóżmy dzieciom z domów dziecka

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

Pandemia COVID-19, z którą walczą mieszkańcy praktycznie wszystkich krajów świata, niesie za sobą również szereg nieoczywistych kłopotów. W bardzo trudnej sytuacji znajdują się podopieczni domów dziecka, którym brakuje komputerów do nauki zdalnej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Edukacja zdalna, wynikająca z zamknięcia placówek oświatowych, ma na celu ochronić nas przed dalszym rozpowszechnianiem wirusa. Kłopot polega na tym, że do edukacji zdalnej niezbędny jest sprzęt komputerowy. W domach dziecka sytuacja jest wyjątkowo skomplikowana. - Placówki, które skontaktowały się z nami, prosząc o pomoc, nie ukrywają, że nie są w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Przyczyna jest banalna: brak sprzętu – mówi Katarzyna Matusz-Braniecka ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

W niektórych placówkach na dziesięcioro dzieci przypada jeden komputer. W takiej sytuacji nie sposób zapewnić maluchom możliwości nauki, nawet gdyby próbowały kształcić się „na zmianę”, podczas całodobowych dyżurów. Oblegane komputery również pozostawiają wiele do życzenia. Często jest to bowiem sprzęt starej generacji, którego nie używałaby do pracy żadna firma, a większość prywatnych użytkowników uznałaby je za zwykły złom. Dzieci nie są w stanie wykonać niektórych zadań, bo brakuje im odpowiednich programów. Dochodzi do konfliktów o miejsce do nauki. Maluchy, zmęczone przymusową kwarantanną, „duszą się” pozamykane w czterech ścianach, jednocześnie rozżalone tym, że nie mogą nawet uczestniczyć

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

w zajęciach lekcyjnych, choć bardzo tego chcą.

- Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich angażuje się w pomoc w edukacji, to jest jeden z naszych celów statutowych – podkreśla ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor SPM. Dodaje, że założyciel Marianów św. Stanisław Papczyński jest patronem wszystkich tych, którzy mają problemy czy trudności w nauce, stąd też w naturalny sposób SPM stara się pomagać w edukacji. - Tak było już w wakacje, kiedy chcieliśmy wesprzeć organizację wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin, żeby mogły wyjechać i odpocząć. Teraz chcemy pomagać tym, którzy chcą się uczyć, rozwijać swoje talenty, tak jak św. Stanisław Papczyński, które pokonywał te trudności i dzięki temu z dziecka, które miało trudności w nauce, stał się profesorem – zaznacza marianin.

Reklama

Poruszeni apelem o pomoc dyrektorów domów dziecka członkowie SPM zdecydowali się przekazać ponad 20 zestawów komputerowych m.in. dla placówek w Białogardzie, Zambrowie i rodzinnych domów dziecka w Szczecinie, Warszawie i okolicach. - Z uwagi na to, że jest to pilna potrzeba, bardzo prosimy: nie odkładaj pomocy na później! Dzieci z domów dziecka potrzebują jej teraz – apeluje ks. Wiśniewski.

Pomoc dla dzieci koordynuje Centrum Pomocników Mariańskich. Więcej informacji oraz numer konta, na które można wpłacać pieniądze na komputery dla domów dziecka znajdują się na stronie: https://www.spm.org.pl/najpilniejsze-potrzeby#nauka-w-czasie-pandemii-trudna-sytuacja-w-domach-dziecka

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2020-04-17 13:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Iwano-Frankiwsk: domy dziecka i szkoły prowadzone przez siostry ocalały

Pomimo dzisiejszego porannego ataku rakietowego na lotnisko w Iwano-Frankiwsku, położone nieopodal domy dziecka i samotnej matki ocalały – zapewnia s. Maria Zofia ze zgromadzenia Słowa Wcielonego, które prowadzą te charytatywne dzieła. Opowiada również o traumie jaka cechuje kobiety uciekające z terenów zdobytych przez Rosjan, i okrucieństwie dokonywanym przez okupanta.

Więcej ...

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła uzdrowiona

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sierpień 1951 roku na Podlasiu był szczególnie upalny. Kobieta pracująca w polu co i raz prostowała grzbiet i ocierała pot z czoła. A tu jeszcze tyle do zrobienia! Jak tu ze wszystkim zdążyć? W domu troje małych dzieci, czekają na matkę, na obiad! Nagle chwyciła ją niemożliwa słabość, przed oczami zrobiło się ciemno. Upadła zemdlona. Obudziła się w szpitalu w Białymstoku. Lekarz miał posępną minę. „Gruźlica. Płuca jak sito. Kobieto! Dlaczegoś się wcześniej nie leczyła?! Tu już nie ma ratunku!” Młoda matka pogodzona z diagnozą poprosiła męża i swoją mamę, aby zawieźli ją na Jasną Górę. Jeśli taka wola Boża, trzeba się pożegnać z Jasnogórską Panią.

Więcej ...

Za nami doroczna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża

2024-05-05 19:17
Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego

Karolina Krasowska

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego

Modlą się o nowe powołania i za powołanych, a także wspierają kleryków przygotowujących się do kapłaństwa. Dziś przybyli do Wyższego Seminarium Diecezjalnego na doroczną pielgrzymkę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Apostoł ubogich i cierpiących

Święci i błogosławieni

Apostoł ubogich i cierpiących

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Kościół

Ks. prof. Tomasik: Pierwszą Komunię św. można przyjąć...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...