Reklama

Gospodarka

Forum Ekonomiczne 2020

Dyskusja o sprawiedliwej transformacji

Archiwum organizatorów

Małgorzata Jarosińska-Jedynak Małgorzata - szefowa resortu Funduszy i Polityki Regionalnej; Daniel Obajtek - Prezes Zarządu PKN ORLEN, który zainicjował szereg projektów budujących wartość spółki i wzmacniających polską gospodarkę; Zdzisław Krasnodębski - profesor Uniwersytetu w Bremie, socjolog, filozof społeczny, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący parlamentarnej Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Paweł Poncyljusz, były poseł czterech kadencji wystąpią w panelu „Sprawiedliwa Transformacja - rewizja strategii zrównoważonej energetyki dla Europy”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mechanizm Sprawiedliwej Transformacji to temat budzący olbrzymie emocje społeczne. Zwolennicy argumentują, że dzięki niemu unikniemy globalnej katastrofy ekologicznej. Przeciwnicy argumentują zaś, że szybkie odejście od tradycyjnych paliw kopalnych oraz gospodarki generującej wysoką emisję zanieczyszczeń doprowadzi do kryzysu gospodarczego w krajach i regionach opartych na tradycyjnej gospodarce energetycznej.

Realizacje mechanizmu sprawiedliwej transformacji ma gwarantować specjalny fundusz. W założeniu Komisji Europejskiej miała to być dźwignia dla pozyskania środków finansowych, które wsparłyby przemiany gospodarcze na drodze do neutralności klimatycznej Unii Europejskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W jaki sposób Polskie regiony i organy centralne zamierzają wykorzystać środki pozyskane w ramach Funduszu? Jak zagraniczne doświadczenia w zakresie transformacji energetycznej mogą wpływać na kształtowanie mechanizmów krajowych? O tym dyskutować będą uczestnicy panelu „Sprawiedliwa Transformacja - rewizja strategii zrównoważonej energetyki dla Europy”.

Od lat głównym partnerem Forum Ekonomicznego jest Województwo Małopolskie.

Podziel się cytatem

Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 8 - 10 września 2020 r. w Karpaczu.

Podziel się:

Oceń:

0 -4
2020-09-06 08:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

System edukacji a rynek pracy. Szanse i wyzwania

Archiwum organizatorów

Rok 2020 jest pod wieloma względami jest przełomowym. Światem wstrząsnęła pandemia, wprowadzając niepokój społeczny i gospodarczy. W Polsce kluczową rolę w przezwyciężaniu kryzysu odgrywają przedsiębiorcy.

Więcej ...

IX Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

2025-07-23 12:54

Mat.prasowy

13 września 2025 roku już po raz dziewiąty w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci.

Więcej ...

Przewodniczący KEP: Okażmy naszym babciom i dziadkom, że są kochani

2025-07-24 07:10

pixabay.com

Niech Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie sposobnością do spotkań międzypokoleniowych i do wyrażenia wobec osób starszych, że ich życiowe doświadczenie może być źródłem mądrości dla młodszego pokolenia – zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC z okazji przypadającego 27 lipca Dnia Dziadków i Osób Starszych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Watykan: bł. Carlo Acutis jest wiarygodnym wzorem do...

Kościół

Watykan: bł. Carlo Acutis jest wiarygodnym wzorem do...

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa

Bp Sławomir Oder dla

Kościół

Bp Sławomir Oder dla "Niedzieli": Niczego nie zamiotę pod...

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz...

W diecezjach

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz...

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Kościół

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

O. Dariusz Kowalczyk SJ: démarche MSZ-u do Watykanu pełen...

Watykan

O. Dariusz Kowalczyk SJ: démarche MSZ-u do Watykanu pełen...