Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba, siostry Matki Bożej Miłosierdzia i Goya Foods niosą pomoc humanitarną ofiarom wojny w Ukrainie

Rycerze Kolumba

Goya Foods, jeden z największych producentów żywności w USA, przekazał Rycerzom Kolumba oraz Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wsparcie finansowe w związku z działaniami tych instytucji na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Firma ofiarowała także kilkaset kilogramów żywności dla współfinansowanego przez Rycerzy ośrodka dla ukraińskich dzieci w Olsztynie k. Częstochowy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od 9 maja trwa druga wizyta w Polsce Boba Unanue, prezesa Goya Foods. Przedsiębiorca odwiedził już Polskę w marcu, gdy we współpracy z Global Empowerment Mission, Rycerzami Kolumba, ojcami dominikanami i siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przekazał 15 tysięcy różańców ofiarowanych przez darczyńców z USA oraz ponad 130 ton żywności dla mieszkańców Ukrainy. Pomoc została udzielona w ramach działalności Goya Cares – międzynarodowej inicjatywy poświęconej zwalczaniu handlu dziećmi poprzez wspieranie organizacji, które chronią życie kobiet i dzieci.

Rycerze Kolumba

Głównym celem aktualnej wizyty jest rozszerzenie partnerstwa Goya Cares na Europę Wschodnią, w celu pomocy ukraińskim uchodźcom. Podsumowaniem aktualnej współpracy tej organizacji z Rycerzami Kolumba i innymi organizacjami humanitarnymi była konferencja prasowa, która odbyła się 12 maja w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. „Mamy w tym życiu do wyboru dwie ścieżki. Możemy wybrać albo drogę miłości i opieki, albo drogę nienawiści i zniszczenia. Dzięki Bogu istnieje armia niesamowitych ludzi, Rycerzy Kolumba, którzy kochają i chronią dzieci” – powiedział Bob Unanue podczas konferencji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Jesteśmy bardzo szczęśliwe i wdzięczne za ten dar. Wierzymy, że jest to dar Bożego Miłosierdzia, który został nam dany poprzez Twoją osobę. To forma doświadczenia promieniowania Bożego Miłosierdzia” – powiedziała s. Teresa de le Fuente, reprezentująca na konferencji Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wcześniej, w środę 11 maja przedstawiciele Goya Foods odwiedzili prowadzony przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ośrodek dla ukraińskich sierot w Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy, który jest również wspierany przez Rycerzy Kolumba. Na miejscu spotkali się z podopiecznymi ośrodka, którym rozdali jedzenie i różańce, oraz z prowadzącym placówkę ks. Markiem Batorem, dyrektorem Częstochowskiej Caritas i Rycerzem Kolumba. Ośrodek otrzymał od Goya Cares kilkaset kilogramów owoców i żywności długoterminowej.

Reklama

„Jako Rycerze Kolumba chcemy być mostem łączącym ludzi, którzy chcą pomagać, z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bobowi Unanue oraz całemu zespołowi Goya za Wasze hojne wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować tę misję” – podkreślił Szymon Czyszek, Dyrektor ds. Rozwoju Rycerzy Kolumba w Europie, reprezentujący organizację podczas konferencji prasowej w łagiewnickim Sanktuarium.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tys. członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Delegatem Stanowym w Polsce jest Krzysztof Zuba, a Kapelanem Stanowym – metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2022-05-12 17:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz Rycerzy Kolumba

W świętowaniu uczestniczył bp Grzegorz Kaszak

Piotr Lorenc/Niedziela

W świętowaniu uczestniczył bp Grzegorz Kaszak

Sosnowiecka Rada Rycerzy Kolumba świętowała 10-lecie istnienia.

Więcej ...

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Karol Porwich/Niedziela

Maryja ukazywała się w Fatimie raz w miesiącu od 13 maja do 13 października 1917 roku. Z objawieniami fatimskimi i ich historią związane są fascynujące fakty, wciąż niestety mało znane lub zapomniane. Przypominamy kilka z nich.

Więcej ...

Papież: stoimy w obliczu epokowych wyzwań kulturowych

2024-05-13 13:34

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek wezwał do dialogu i szczególnej uwagi dla wszystkich cierpiących z powodu "ubóstwa kulturowego i duchowego" lub wykluczenia w obliczu licznych i decydujących wyzwań kulturowych. Ojciec Święty przyjął w poniedziałek na audiencji Szkołę Paleografii, Dyplomatyki i Archiwistyki założoną przez Leona XIII 140 lat temu oraz Szkołę Bibliotekoznawstwa ustanowiona przez Piusa XI 90 lat temu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

Europa

Fatima - główne treści orędzia Matki Bożej

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Wiara

Czego tak naprawdę Maryja oczekuje od nas wołaniem z...

Ważne jest nasze codzienne spotkanie z Bogiem

Wiara

Ważne jest nasze codzienne spotkanie z Bogiem

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania