Reklama

Kościół

Lourdes: przesłanie papieża do 20 tys. uczestników 150. narodowej pielgrzymki

Adobe Stock

„165 lat po objawieniach w grocie Massabielle i po 150 odsłonach narodowej pielgrzymki, Lourdes wciąż wyraża powołanie do nadziei” – zaznacza arcybiskup Paryża, Laurent Ulrich, odnosząc się do uroczystości w maryjnym sanktuarium. 20 tys. ludzi uczestniczyło tam w Mszy z okazji Wniebowzięcia Matki Bożej. Hierarcha przypomina potrzebę odnowy duchowej w swojej ojczyźnie. Wagę 150. Francuskiej Pielgrzymki Narodowej podkreślił też sam papież.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie odznaczyło się jednością w różnorodności. Brali w nim np. udział nie tylko wierni rytu łacińskiego, ale także chrześcijanie wschodnich obrządków. Sanktuarium zwykle ściąga do siebie również zarówno zdrowych, jak i schorowanych pielgrzymów.

Do wszystkich zebranych Ojciec Święty wystosował specjalne przesłanie, które zostało odczytane na początku Mszy przez dyrektora narodowej pielgrzymki, ks. Vincenta Cabanaca. Papież polecał tam, by modlić się o pokój i za rodziny. Franciszek podkreślił też, jak ważne w historii było oddanie Francuzów Matce Bożej.

„Dlatego cieszę się, że zgodnie z tą długą tradycją kultu i pobożności, wielu z was, tu i wszędzie w katedrach oraz parafiach Francji, modli się do Matki Bożej z najwyższą synowską ufnością – z ufnością, która nie zawodzi. Zachęcam duszpasterzy, aby nieustannie pielęgnowali i umacniali miłość oraz czułość, jaką wierni czują do swojej umiłowanej Patronki, w szczególności poprzez rozwijanie i odkrywanie na nowo aktów pobożności ludowej, takich jak te piękne procesje 15 sierpnia stanowiące tradycję w waszym kraju od prawie 400 lat. Bardziej niż kiedykolwiek świat, a w szczególności Francja, która została Jej uroczyście poświęcona tak, że nie sposób tego wymazać, potrzebuje opieki Maryi w obliczu trudności, trosk i wyzwań współczesności. Zwróćmy się więc zdecydowanie ku Niej, ponieważ Ona jest naszą Matką, a my jesteśmy Jej dziećmi” - napisał Franciszek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2023-08-17 14:24

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zobaczyć opowieść o bezużytecznej

Materiały prasowe

Więcej ...

O co chcesz dziś poprosić Jezusa w Jego imię?

Adobe Stock

Rozważanie do Ewangelii J 14,7-14

Więcej ...

Finlandia/ Pięć osób zginęło w zderzeniu helikopterów

2025-05-17 19:47

Adobe Stock

Pięć osób zginęło w zderzeniu dwóch cywilnych helikopterów w sobotę na zachodzie Finlandii - poinformował estoński nadawca ERR. Maszyny wystartowały w sobotę rano ze stolicy Estonii - Tallinna.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które jutro...

Kościół

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które jutro...

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Panie! Spraw, aby moja wiara przynosiła obfite owoce!

Wiara

Panie! Spraw, aby moja wiara przynosiła obfite owoce!

Opublikowano oficjalną fotografię Leona XIV

Leon XIV

Opublikowano oficjalną fotografię Leona XIV

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Leon XIV

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Kard. Krajewski o chwilach przed ogłoszeniem wyboru...

Kościół

Kard. Krajewski o chwilach przed ogłoszeniem wyboru...

Papież ponownie otworzył apartament w Pałacu Apostolskim

Leon XIV

Papież ponownie otworzył apartament w Pałacu Apostolskim